Історії з реального життя

Бізнес - це невід'ємна частина життя, і, не дивлячись на всю серйозність ділового процесу, тут часто трапляються незвичайні, а деколи, і кумедні ситуації. Ось лише кілька прикладів.

Гетьман в Стамбулі

Кінець 90-х. Наша компанія тільки-тільки прийшла до тями від наслідків світової фінансової кризи. Ми вчасно вжили заходів, один з департаментів вирішили перетворити в окрему компанію, а відносно новий напрямок в бізнесі - продати, можливості інвестувати в його розвиток у нас не було. Але раптом під час kick-off meeting одного з наших постачальників компанія привернула до себе увагу великого системного інтегратора з Туреччини. Вони були здивовані нашим бажанням продати частину бізнесу (перспективний напрямок!) і запропонували замість продажу організувати спільне підприємство.

Їхні гроші і досвід, наші напрацювання і контакти, все склалося у вдалий пазл. Попередній обмін документами, візит представника турецької компанії до Києва, і ось ми вже збираємося вилітати в Стамбул для підписання фінальних документів. Зазвичай ми завжди беремо з собою які-небудь сувеніри, бажано, з національним колоритом. Але в цей раз, покупки зробити не встигли, тому, останній шанс - duty free в аеропорту Бориспіль. Тоді була дуже популярна горілка «Гетьман», красива пляшка, гарна якість. Взяли. І раптом нам на очі трапляються розкішні шоколадні цукерки того ж виробника, види Києва на коробці, красива упаковка. Беремо!

Переговори проходять успішно, всі документи підписані. Турки пропонують відсвяткувати. Тут же, в офісі, з'являється анісова горілка Raki і легкі закуски, кава по-турецьки. Але ми теж не з порожніми руками! Горілка - на стіл, а поруч кладемо цукерки. Хтось відкриває коробку, а на внутрішній стороні кришки - картина Рєпіна «Козаки пишуть листа турецькому султану»! Німа сцена. Ми зніяковіло переглядаємось. Незручно...

 Але, чи то турки не звернули увагу, чи то не дуже розбиралися в історії і живопису, чи то делікатно не стали коментувати наш «виступ», як би там не було, історія в цьому сенсі продовження не мала. А ось в сенсі результатів спільного бізнесу - була більш ніж успішна для всіх учасників. Але надалі, підбираючи сувеніри та подарунки з національним колоритом, ми ретельно перевіряли їх на предмет виникнення можливих незручних ситуацій в тій чи іншій країні нашого перебування.

Далі буде ...